Folow us on social

Facebook karanlık mod daha fazla kullanıcıya ulaştı.

Sosyal medyanın ve diğer uygulamaların hızla karanlık mod temasına geçtiği bugünlerde bir yeni haber de Facebook‘tan geldi. Yeni masaüstü tasarım düzenine sahip Facebook’un, bu son güncellemesine henüz herkes erişebilmiş değil. Ancak erken erişime sahip olanlar için temanın bazı görselleri sızdı. İşte Facebook masaüstü tasarım düzeninin ilk görünümü!

Daha kullanışlı bir arayüz

Temaya erişim sağlandığında, Facebook’un üst kısmında olan bildirim penceresi size öncelikle katılmakla ilgilenip ilgilenmediğinizi soruyor. Şirket, “yeni, daha basit” bir görünüm üzerinde çalışıyor ve çok ihtiyaç duyulan karanlık modu, daha hızlı yükleme süresini ve daha büyük yazı tiplerini ve basitleştirilmiş bir düzende sunuyor.

Karanlık mod için davetiye bildirimi

Facebook, tema için iki seçenek sunuyor

Sağ üst köşedeki hesap sekmesinde, her zamanki klasik Facebook moduna geri dönebilme ayarına erişebildiğiniz yer var.

Karanlık mod ayarını kolayca düzenleyebiliyorsunuz

Sol tarafta ise FB arama motorunu, profilinizi, kaydedilenleri, grupları, kısayolları ve daha fazlasını çok daha basit bir düzen içerisinde göreceksiniz. Öte yandan, sağ tarafta Messenger ve etkinlik arkadaş listesi de görüntülenecek.

Tüm seçenekler bir arada

Profil sayfasına da el atarak güncelleyen Facebook, temayı eskisinden çok daha düzenli bir hale getirmiş.

Facebook’un yeni profil sayfası

Bir Facebook Sayfası açtığınızda bu sayfanın da güncellenmiş olduğunu göreceksiniz. Kullanıcı arayüzünü daha pürüzsüz bir hale getiren geliştirmeciler, gerekli tüm sekmeleri de sola almış. Ayrıca Facebook masaüstünün mobil uygulama sürümüne benzediğini fark edeceksiniz. Soldan sağa doğru; anasayfada, videolarda, canlı yayınlara, gruplara, kaydedilen videolara ve oyunlara hızlıca göz atabilirsiniz.

Kullanışlı yeni arayüz

Oyunlar sayfası radikal bir tasarıma sahip ve oldukça çekici görünüyor. Ayrıca favori oyunlarınızda FB yayıncılarına da göz gezdirebilirsiniz.

Facebook oyun kategorisi

Şimdilik erken erişime sahip olanlar için sunulan bu özellik ne zaman tüm kullanıcılarda yayınlanacak merak konusu.

    Yorumunuzu Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.*