Folow us on social

Google Chrome Bu Dosya Engellendi

İndirme işlemi sırasında bu dosya tehlikeli olduğu için Chrome tarafından engellendi ifadesi birçok kişinin karşısına çıkmıştır. Oldukça sinir bozucu bir durum olan dosya engellenmesi Google Chrome tarafından yapılmaktadır. Bu durum indirilmek istenen dosyanın tamamen virüslü olduğu anlamına gelmediği gibi engellemenin kaldırılması da mümkündür. Chrome ayarlarının kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı açık olması sonucunda kimi zaman dosya indirilmesi ile ilgili sıkıntılarla karşılaşılabilmektedir. Herkesin başına gelebilecek bu durumun çözümü aslında oldukça basittir. Gerekli ayarların yapılması sonucunda istenen tüm dosyalar indirilebilmektedir. İndirilen dosyada herhangi bir risk faktörü bulunuyorsa Google direkt olarak dosyanın indirilmesini engellemektedir. Bu etapta dikkat edilmesi gereken belirli unsurlar mevcuttur. Öncelikle indirilmek istenen dosyanın virüs içermediği konusunda emin olunmalı ve akabinde indirme işlemi yapılmalıdır. Aksi durumda olumsuz sonuçlara sebebiyet verebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra indirilmek istenen dosyada hiçbir sorun yokken tehlikeli olduğu için chrome tarafından engellendi ifadesi ile karşılaşılabilir.

Chrome Tarafından Engellenen Dosyalar

Google chrome içerisinde ayarlar bölümü bulunmaktadır, bu ayarların kişinin istediği şekilde düzenlenmesi engelleme sorununu ortadan kaldırmaktadır. Chrome indirmeyi engelliyor ifadesinin ortadan kaldırılması için gerekli olan adımların eksiksiz uygulanması gerekmektedir.

 • Tarayıcı sayfasına tıklandıktan sonra araç çubuğunda bulunan ayarlar sekmesi seçilmelidir.
 • Ayarlar bölümüne girildikten hemen sonra sayfanın en alt bölümünde yer alan “Gelişmiş Ayarları Göster” seçeneğine tıklanmalıdır.
 • Gelişmiş ayarlar bölümünde yer alan gizlilik bölümü bulunmalı ve ardından bu seçeneğe tıklanmalıdır.
 • Gizlilik bölümü chrome tarafından engellendi ifadesinin çıkmasına yol açan ayarlar bölümüdür.
 • Gizlilik bölümünde Kimlik avına ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korumayı etkinleştir seçeneği devre dışı bırakılmalıdır.
 • Tüm ayarlar kontrol edildikten sonra onaylanması halinde Google chrome tarafından yapılan engellemeler bitece ve istenilen dosyalar rahatlıkla indirilebilecektir. (Google Chrome Destek)

Chrome İndirme Engelleme Kaldırma

Chrome tarafından engellenen dosyalar güvenlik önlemleri sebebiyle engellenmektedir. Bu tamamen bilgisayarda oluşabilecek sorunları ortadan kaldırmak amacıyla alınan bir önlemdir. Çözümü oldukça basit olsada bu durumla karşılaşmak can sıkıcı olabilir. Chrome sayfasında yer alan ayarlar bölümünden engellemeler kapatılabilmektedir. Engellemelerin kapatılması sonucunda istenen sayfalara ve indirilmek istenen dosyalara kolayca erişim sağlanabilir. Bu durumda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta indirme yapılacak olan dosyanın gerçekten virüs taşıyıp taşımadığıdır. Güvenli olduğundan emin olunan dosyaların indirilmesi ve açılması bu süreçte önem taşımaktadır.

 • Chrome sayfasında yer alan ayarlar bölümüne girilmelidir.
 • Ayarlar bölümünü bulamayanlar tarayıcı kısmına “chrome://settings/syncSetup” yazarak kolayca ayarlar bölümüne erişim sağlayabilir.
 • Bu sekmeye girildikten sonra sayfa doğru bir şekilde indirilerek “Diğer Google Hizmetleri” bölümü bulunmalı ve bu seçeneğe tıklanmalıdır.
 • Açılan sayfada bulunan “Güvenli Tarama” seçeneği aktif olduğundan indirmeler de sorun yaşanacağından bu seçenek kapatılmalıdır.

Bu maddeler gerektiği gibi yapıldığında chrome indirme engelleme kaldırma sorunu tamamen ortadan kaldırılacaktır.

  Yorumunuzu Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.*