Folow us on social

Instagram Keşfet Hizmetleri

İndirim!

Instagram Diğer Hizmetler

Stok kodu: MEAMEDYA273 Kategoriler:
Kaliteli Servislerden Gönderim Sağlanır ve Otomatik Başlar
0.00 

Nedir Instagram Keşfet ?

Instagram Keşfet, kullanıcıların ilgi alanlarına özel olarak hazırlanmış, kullanıcılara özel gönderi önerilerinin bulunduğu bir bölümdür. Instagram algoritması, uygulamayı nasıl kullandığınızı ve hangi içeriklere etkileşim verdiğinizi izleyerek size özel öneriler geliştirir ve kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi ve geliştirmeyi hedefler. Keşfet sekmesinde de, beğendiğiniz gönderilere ve paylaşımlarını takip ettiğiniz hesaplara benzer, yüksek etkileşimli ve/veya hoşunuza gideceği düşünülen gönderiler yer alır.
Paylaşılan içeriklerin Keşfet sekmesinde görünmesi, kullanıcıların daha fazla kişiye ulaşması ve kitlesini genişletmesi yeni içeriklerden haberdar olması anlamına gelir. Keşfet’in sunduğu daha fazla kullanıcıya ulaşabilme imkanı, markalara ve işletmelere de potansiyel hedef ve müşteri bulma konusunda oldukça yardımcı oluyor.

Görüntülenmenizi ve Etkileşiminizi Artırın

Gönderilerinizi, insanların en aktif olduğu saatlerde yayınlamak daha fazla insana daha kısa sürede ulaşmanızı sağlar ve keşfet sayesinde kendi kitlenize ulaşmış olursunuz. Instagram algoritması, bir gönderiyi Keşfet sayfasına taşırken, kısa sürede fazla etkileşim almış gönderilere öncelik tanır. Bu yüzden, takipçilerinizin hangi zaman aralıklarında daha aktif olduğunu bilerek hareket etmek, gönderilerinizin kısa bir sürede görüntülenmesi ve etkileşim alması anlamına gelir.

İçeriklerinizin Türünü Belirleyin...

Hedef kitleniz en çok hangi içerik türünü seviyor?  Video mu, fotoğraf mı, hikaye mi? Yoksa yana kaydırmalı albümlerden mi hoşlanıyorlar? Ya da komik paylaşımlar mı görmek istiyorlar yoksa bilgilendirici içeriklere daha çok mu ilgi duyuyorlar?
Kitlenizin sevdiği içerik türlerini paylaşmak, kitlenizden daha çok etkileşim almak anlamına gelir. Bu da sizi Keşfet sayfasına daha kolay taşır. Ayrıca Instagram’în video içeriklere ayrı bir önem verdiğini de söyleyebiliriz. 1 dakikadan kısa videolar ya da IGTV videolarının Keşfet’te görüntülenme ihtimali daha yüksektir.

Etiketlerden Faydalanın...

Gönderilerinizde konum belirtmek ve gönderiyle ilgili hashtag’ler kullanmak, gönderilerinizin daha fazla insana ulaşması açısından önemlidir. Hashtag kullanırken dikkat etmeniz gereken noktalar ise; hashtag’lerin içeriğinizle ilgili olması ve çok fazla sayıda hashtag kullanımından kaçınılmasıdır.

Ayrıca gönderinizde bir markadan ya da bir kişiden bahsediyorsanız, o hesabı etiketlemenizde de fayda var. Bu sayede Instagram algoritmasına bu iki hesap arasında bir ilişki olduğunu belirtmiş olursunuz. Bu da gönderiyle ilgilenme potansiyelinin daha geniş bir kitleye yayılması demek.

Yorum (1)

  • Turkuaz El Sanatları 12 Ocak 2021 at 2:57 pm Cevapla

    Sosyal Ajansınız ekibine teşekkür ediyorum bizlere sosyal medya konusunda destek oldular ve şu an hesabımız istediğimiz kitleye ulaştı hizmetleri için gercekten teşekkür ederim teslimatları da oldukça hızlı….

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.*

Sorunuz mu var?