Folow us on social

Instagram Seni Takip Ediyor Güncellemesi Geldi

Sosyal medya güncellemelerine Instagram damga vurdu. Öyleki ki son verilere nazaran bu alanda en sık güncelleme gösteren uygulamaların başlangıcında Instagram geliyor. Henüz geçen hafta gösterilen hikayeler güncellemesi ve direct bildiri güncellemelerinden sonrasında, bu mevzuda kendini kanıtlayan sosyal medya uygulamasının bundan sonraki süreçte yayınlanacak olan güncellemelerde de daha fazlaca işleyişi baz alan değişimleri öne çıkaracağından söz etmiştik. Açıklamalardan bir tek yedi gün sonrasında işleyişi baştan sona değiştirecek yeni bir güncellemeyle daha karşı karşıya kaldık. Bu kez Instagram Seni Takip Ediyor sistemi devreye girdi. Derhal detaylara ve yeni özelliğin kullanımı iyi mi değiştireceğine geçelim.

Instagram’da karşınıza çıkan ve takip etmediğiniz bazı kullanıcılarının isminin altında ‘seni takip ediyor’ yazısı mevcuttur. Buradan, takip etmediğiniz kullanıcıların sizi takip edip etmediğini öğrenebiliyorsunuz. Yapmış olduğu güncellemelerle kullanıcılarının uygulama içinde daha fazlaca vakit geçirmelerini ve data akışının da tam sağlanmasına olanak tanıyan Instagram yetkilileri, yeni kullananların da Instagram’a kaydolmasını sağlamaktadırlar. Yeni meydana getirilen yeniliğe nazaran ise Instagram da karşılaştığınız be takip etmediğiniz bir kullanıcının sizi takip edip etmediğini, bu kullanıcının profili üstünden görebiliyorsunuz.

Instagram Seni Takip Ediyor Güncellemesi Takipçi Kontrolünü Kolaylaştıracak

Yeni güncelleme bir süredir tartışılan bir konu üstüne yayınlanmış olan bir güncelleme. Instagram Seni Takip Ediyor güncellemesi sonrasında kullanıcılar, kişilerin kendilerini takip edip etmediklerini direkt öğrenebilecek. Bu özellik daha ilkin fazlaca denenmiş ve getirilmemiş bir özellik olarak dikkat çekmiş olsa da artık kullanıma giriyor. Arkadaşlarınız içinde takipçileriniz için saatlerce araştırma yapmak yerine yeni sistemi kullanabileceksiniz. Peki, nedir ve iyi mi kullanılır?

İşleyiş oldukça kolay. Bir profile girdiğiniz vakit, eğer bu profil sizi takip ediyorsa profil bilgilerinin altında “… seni takip ediyor” ibaresini görmüş olacaksınız. Bu ifadeyi gördüğünüz hesaplar sizi takip ediyor anlama gelir. Bunun haricinde kullananların takip edeni bırakması durumunda “seni takip ediyor” yerine düzgüsel profil detayları geliyor.

Oldukça kullanışlı bir güncelleme olarak karşımıza çıkan Instagram Seni Takip Ediyor güncellemesi, öteki toplumsal medya uygulamalarında da yer edinen bir özellikti bunu da ekleyelim. Kısaca Instagram bir taraftan eksiklikleri tamamlarken, bir öteki taraftan ise yeni özelliklerini denemeye devam ediyor. Son olarak güncellemenin dünya genelinde kullanıma girdiğini hatırlatalım. Fakat Android kullanıcıları için geçerli olan bir durum söz mevzusu.

Henüz güncellemenin IOS sürümü kullanıma girmiş değil. Bunun içinde birkaç hafta beklemek gerekecek. Henüz genel güncelleme sürümü de IOS işletim sistemleri için yayınlanmadı. Bu durumun sebebi olarak ise IOS 11 işletim sistemini gösterebiliriz. Güncellemeler geçiş tamamlandıktan sonrasında yayınlanacaktır. İlk bilgiler bu yönde.

Umarız içeriğimiz, Instagram seni takip ediyor güncellemesi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını bulmak adına yararlı olmuştur. Bir çok kullanıcı tarafınca beğenilen bu özellik Instagram tarafınca kullananların rahatlığı ve data akışının tam sağlanması açısından tanımlanmıştır.

    Yorumunuzu Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.*