Folow us on social

Sağlık Bakanı, WhatsApp’taki belge için açıklama yaptı!

Corona virüs ile mücadele etmek için ülkemizde yoğun bir çaba sarf ediliyor. Ülkemizdeki toplam vaka sayısı 18’e yükselirken, şu ana kadar COVID-19 yani bu virüs nedeniyle hayatını kaybeden birisi bulunmuyor. Tedbirler alınmaya devam edilirken, maalesef kötü niyetli kişiler panik havası oluşturmaya çalışıyor.

Birkaç gündür sosyal medyada ve WhatsApp gruplarında virüs konusunda paniği artıran bir belge yayılıyordu. Lokanta, restoran ve kafe gibi işletmelerin evlere servis dışında hizmet vermemesi ve süpermarketlerin sadece haftada üç gün boyunca belirli saatlerde açık kalması gibi tedbirler alındığı belirtiliyordu.

Sağlık Bakanı, WhatsApp belgesi için açıklama yaptı!

Bu belgeyi gören insanların büyük bir bölümü paniğe kapıldı. Zira, bu tedbirlerin alındığı belirtilerek virüsün çok daha ileri seviyelerde olduğu algısı yaratılmaya çalışıldı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’dan konu ile ilgili açıklama geldi.

Sağlık Bakanı Koca sosyal medya hesaplarında yaptığı açıklamada “Sosyal medya ve Whatsapp’tan yayılan “GİZLİ” belge GERÇEK DIŞIDIR. Panik yaratacağı bilinerek UYDURULMUŞTUR. Güven kaybına yol açarak, 82 milyonun zaafa düşmesini amaçlayanlar var. Hassasiyetinizle oynayanlar var. Şans tanımayın. DOĞRU HABER, RESMEN YAPILAN AÇIKLAMADIR.” ifadelerini kullandı.

    Yorumunuzu Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.*