Folow us on social

WhatsApp Durum İndirme Nasıl Yapılır

Facebook’un satın almış olduğu Whatsapp uygulamasında durum paylaşımları yapılması oldukça popüler hale geldi bununla beraber Whatsapp durum video indirme işlemlerinin iyi mi yapılacağı soruları da oldukca sık sorulmaya başlandı. Sevilerek kullanılan ve milyonlarca kullanıcısı bulunan Whatsapp uygulamasında anlık olarak fotoğraf yada video paylaşımları yapılabilmektedir. Dost ve ailelerin paylaşmış olduğu ve sonrasında keşke kaydetseydim diye pişmanlık duyulan fotoğrafların sayısı bir fazlaca fazladır. Fotoğrafları kaydetmek videoları kaydetmeye gore oldukca daha kolay olduğundan birçok şahıs telefonun ekran fotoğrafı alma hususi durumunu kullanmaktadır. Fakat bu durum videolar için geçerli değildir. Videolarda değişik şekillerde indirme özelliği kullanılmalıdır. Başarı göstermiş ve görüntü kalitesi bozulmadan videoları kaydetmek ise mümkündür.Getirmiş olduğu yenilikler ile her geçen gün kullanıcılarına kolaylık elde eden whatsapp uygulamasın da videolar kaydedilebilmektedir.

Story Saver For Whatsapp Uygulaması İle Video Kaydetme

Story Saver For Whatsapp uygulaması vasıtasıyla paylaşılmış olan videolar telefona kolayca kaydedilebilmektedir. Google Play Store’dan kolay ve ücretsiz bir şekilde indirilebilen bu uygulama whatsapp durum indirme işlemi için geliştirilmiştir. Bu uygulama indirildikten sonrasında ister fotoğraf ister video kolaylıkla kaydedilebilmektedir. Bunun için tek yapılması ihtiyaç duyulan uygulamanın indirilerek kurulmasıdır.

 • Google Store’a girilerek Story Saver For Whatsapp uygulaması aranmalı ve arkasından indirilme işlemi yapılmalıdır.
 • İndirme işlemi başarıyla tamamlandıktan sonrasında uygulamaya tıklanarak kısa süre içinde açılması beklenmelidir.
 • Uygulama açıldıktan sonrasında ara yüzde bulunan  Recent Stories seçeneğine tıklanması halinde rehber de kayıtlı olan kişilerin video ve fotoğrafları görünmektedir.
 • Bu durumlar içinde istenilenler seçilmeli ve arkasından download seçeneğine tıklanmalıdır.
 • Seçilen fotoğraf, gif yada video kısa süre içinde kaydedilmektedir. (WhatsApp Destek)

Ekran Kaydedici Uygulamalar İle Video Kaydetmek

Birçok kişinin bilmiş olduğu ve kullandığı bir öteki yöntem ise ekran kaydedicilerdir. Ekran kaydedici özellik yardımıyla istenilen fotoğraf ve videolar kolaylıkla kaydedilebilmektedir. Fotoğraflar için ekran fotoğrafı alma özelliği kullanıldığı şeklinde videolar içinde ekran kaydedici kullanılabilmektedir. Android ve ios işletim sistemine haiz cihazlar için kullanılan birçok ekran kaydedici uygulama bulunmaktadır. Belirli ios ve android sürümlerinde telefonun kendi içinde bu uygulamalar yüklüdür, yüklü olmayan cihazlar için işe telefonun mağaza kısmında indirme işlemi yapılabilmektedir.

ES File Explorer Dosya Yöneticisi İle Video Kaydetme

ES File Explorer dosya yöneticisi kullanılarak da kaydetme işlemi yapılabilmektedir. Whatsapp durum video indirme işlemi için ideal olan bu uygulama mağazada arandıktan sonrasında kolaylıkla indirilebilmektedir. Hızlı ve kullanımı kolay olması sebebiyle çoğunlukla tercih edilen bir uygulamadır.

 • Uygulama cihaza indirildikten sonrasında ara yüzde bulunan üç noktaya tıklanmalıdır.
 • Üç noktaya tıklandıktan sonrasında oluşturulan sayfadan Tolls seçeneğine girilmeli ve arkasından Show hidden files seçeneği etkinleştirilmelidir.
 • Bu işlemler başarıyla tamamlandıktan sonrasında telefonun depolama bölümünden Whatsapp uygulaması seçilmeli ve arkasından media klasörü açılmalıdır.
 • Klasör açıldıktan sonrasında statuses adlı başka bir klasör daha bulunarak klasöre tıklanmalıdır.

Whatsapp durum videoları indir işlemleri bu şekilde başarıyla tamamlanacaktır.

  Yorumunuzu Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.*