Folow us on social

WhatsApp Geçici Olarak Yasaklanma Durumu

Whatsapp akıllı telefonlar için geliştirilmiş ve milyonlarca şahıs tarafından kullanılan bir uygulamadır, fakat uygulama kullanılırken geçici olarak yasaklandınız ifadesi ile karşılaşılabilir. Bu ifadenin anlamı Whatsapp uygulamasının resmi olmamasından kaynaklıdır. Tamamen parasız olan mesajlaşma, konuşma ve görüntülü konuşma benzer biçimde seçenekleri olan uygulamanın resmi olmayan ek alternatifleri bulunmaktadır. Bunun tespit edilmesi durumunda Whatsapp kişiyi geçici olarak yasaklamaktadır. Çözümü kolay olmasına karşın, lüzumlu çözüme ulaşılmazsa şahıs Whatsapp uygulamasından kalıcı olarak uzaklaştırılmaktadır. Can sıkıcı sonuçlara sebebiyet verdiği için bu biçim bir durumla karşılaşılması durumunda resmi whatsapp hesabına geçilmelidir.

Whatsapp Geçici Olarak Yasaklandınız İfadesi Sebebi Nedir?

Dünya genelinde milyonlarca kişinin kullandığı uygulama akıllı cihazlar için uyumludur. Resmi Whatsapp uygulamasına geçilmesi halinde yasaklama ortadan kalkmaktadır. Bu işlemi yapmadan ilkin sohbetlerin yedeklenmesi gerekebilir. Orijinal Whatsapp uygulaması haricinde kullanılan ve Whatsapp’a benzeyen uygulamalar sebebiyle yasaklama işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu durum birçok kişini fark etmeden çakma Whatsapp kullanmasından meydana gelmektedir. Bu biçim orijinal olmayan Whatsapp çakması uygulamalar güvenli olmadığı için resmi Whatsapp tarafınca yasaklanma çözümü üretilmiştir. Şahıs bilerek yada bilmeden bu biçim uygulamalar indirerek kullanmaya adım atar ve bu durum tespit edilirse ilk geçici sonrasında ise kalıcı yasaklanma alarak sistemden uzaklaştırılır. (WhatsApp Destek)

Whatsapp Geçici Olarak Yasaklandınız Çözümü

Whatsapp’dan geçici olarak yasaklanılması durumunda sistem otomatikman bir süre belirlemektedir. Bu süre içinde herhangi bir işlem yapılması durumu çözmeyeceği için verilen sürenin dolması beklenmelidir. Bu süre Whatsapp uygulamasından geçici olarak ne kadar süre uzaklaştırıldığını ifade etmektedir. Sürenin dolması sonrasında çakma olarak vasıflandırılan uygulama kesinlikle silinmelidir. Uygulama silinmez ve kullanılmaya devam ederse neticeleri ilk uyarıdan oldukca daha ağır olacaktır. Uygulamanın silinmeden kullanılması mümkündür, yasaklanma süresi bittikten sonrasında uygulama yeniden açılarak kullanılabilir hale gelmektedir. Fakat bu durum uzun sürmeyeceği için yasaklanan sürenin dolması halinde uygulama telefondan kesinlikle silinmeli ve orijinal olan whatsapp yüklenmelidir. Çakma whatsapp kullanımına devam edilmesi halinden sistemden kalıcı olarak uzaklaştırılma yapılacağından çözümü oldukca daha zor olacaktır. Uygulama yasaklaması kalktığından geçmişin yedeklenerek silinmesi tavsiye edilmektedir.

 • Uygulamanın ayarlar kısmına girilerek sırayla Ayarlar> Yardım > Uygulama bilgisi kısmına girilmelidir.
 • Bu uygulamanın bilgilerine ulaşılması için gerekli olan bir adımdır.
  Uygulamanın adının ne işe yaradığını öğrendikten sonrasında yedekleme işlemi hızlı ve kolay şekilde yapılabilmektedir.
 • Eğer uygulama WhatsApp Plus yada GB WhatsApp ise yedekleme yapılabilmektedir. Fakat bu uygulamalardan değişik bir uygulama kullanılıyorsa yedekleme işlemi yapılamamaktadır.
 • Yedeklenme işleminin yapılması söyleşi geçmişini koruyacağından önerilmektedir.
 • Gb Whatsapp uygulaması için yedekleme Öteki Seçenekler> Sohbetler > Sohbetleri yedekle şeklinde yapılmaktadır. Sonrasında telefon ayarlarına girilerek depolanan bilgiler görüntülenebilmektedir.
 • WhatsApp Plus uygulaması için ise yedeklenen sohbetler otomatik olarak resmi Whatsapp uygulamasına aktarılacaktır.

  Yorumunuzu Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.*