Folow us on social

Youtube’un yapay zekası videoları eleyecek!

Corona virüsü salgını dolayısıyla insan moderatörlerin çoğunu salgının yayılmasını önlemek için eve gönderen YouTube videoları denetlemek için yapay zekaya güvenecek. Bu, videoların, yapay zeka tarafından bir politikayı ihlal etmesi durumunda direkt olarak siteden kaldırılacağı anlamına geliyor.

YouTube bazı hatalar yapabilir

Videoların kaldırılması gerektiğini doğrulamak için bir insan incelemeciye yönlendirme konusunda da bir açıklamada bulunmadı. Yapay zekaya daha fazla güvenilmesi YouTube’un bazı hataları yapabilmesini beklememiz gerektiğini söyleniyor. Şirket blog yayınında, bu kararın daha fazla videonun kaldırılmasıyla sonuçlanabileceğini söyledi. Üstelik politikaları ihlal etmeyebilecek videolar da dahil.

YouTube çalışanlarını eve göndermeye karar verdi.

Her zaman olduğu gibi, içerik üreticiler yine de kaldırılan bir videoya itiraz edebilirler. Ancak YouTube bu sürecin insan denetimindeki azalma nedeniyle erteleneceği konusunda uyarıyor. Ayrı bir blog gönderisinde Google, vardiyaların zamanlamasını değiştirerek, aynı anda çalışan kişileri sınırlayarak ve insanlar arasındaki mesafeyi artırarak personel azaltmayı ele aldığını söyledi.

Amaç YouTube’u güvende tutmak

YouTube yapay zekası videoları silebilir

YouTube, “Bunun kullanıcılar ve içerik üreticiler için bir aksaklık olabileceğini biliyoruz Ancak bunun YouTube’u güvende tutmak için yapıyoruz. Geniş bir topluluğa sahip bir şirket için yapılacak en doğru şey olduğunu düşünüyoruz.”

YouTube, daha fazla yapay zeka yönetimine geçişin para kazanmayı etkilemeyeceğini söylüyor. Şirket , başlangıçtaki tedbirlerinin ardından bazı içerik oluşturucuların Corona virüsle ilgili videolarda reklam yayınlamasına izin vermeye başladı.

    Yorumunuzu Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.*